Şirketimizin Tarihçesi

Ginşaat Madencilik Sanayi ve Ticaret Ltd Şti 2007 yılında doğal taş üretimi, ticareti ve uygulama hizmetleri vermek amacıyla kurulmuştur.

 

Tarihçe


Ginşaat Madencilik Sanayi ve Ticaret Ltd Şti 2007 yılında doğal taş üretimi, ticareti ve uygulama hizmetleri ) vermek amacıyla kurulmuştur.

Mermer ihracatı ve montajlı işlerle atılan ilk adım, bugünlere uzanan tarihçenin başlangıcı olmuştur.

2007 yılında istanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan üretim tesisinde uzmanlığın, deneyimin ve özverili çalışmanın sayesinde kısa sürede yükselişe geçmiştir.

Kapasitesini artırmak ve inovaktif düşüncelerini hayata geçirmek için daha büyük alanlara duyduğu ihtiyaçtan dolayı 2010 yılında üretim tesisini mermer bölgesi olan Afyon organize sanayi bölgesine taşımıştır.

Aynı yıl sektörün ihtiyacı olduğunu düşündüğü mermer laminasyonu ile ilgili üretimine başlayan şirket, yıllar içerisinde ar-ge’ye verilen önem neticesinde Türkiye’nin ilk ve tek dünyaca da tanınan laminasyonlu hafif mermer panel ürün imalatçısı haline gelmiştir.

Ginşaat bu yeni ürünlerini LAMINA STONE markası altına toplamış ve dünya pazarlarında yerini almaya başlamıştır.

Sektöründe zor bir imalat tarzı seçen firma tesisinde teknolojiyi, tecrube ile birleştirerek doğal olan bütün taşları 3-5mm kalınlıkta kesebilmekte, teknojik ürün olan destekleyici malzemeler ile lamine edebilmektedir ve ihracatını gerçekleştirmektedir.

Tasarım ve ihtiyacın, uzmanlığın ve araştırmanın, geliştirmenin ve zoru başarmanın gücü ile sektöründe öncü olarak bugünlere gelen firma, hedeflerinde daha da zorlu seçerek yoluna devam etmektedir. Ülkesini dünya bazında birçok yerde temsil etmektedir. Böylelikle global rekabetteki başarısı yürüdüğü yolun doğru olduğunu ispat niteliği taşımaktadır.

Yapı sektörüne kazandırdığı hafif mermer/doğal taş panel üretimi sayesinde, mermerin kırılgan ve ağır yapısından dolayı, projelerde alışagelmiş alanların dışına çıkılmasını sağlayarak tasarımcılar ile işbirliği içine girmiştir.